Садові троянди. Поради по вирощуванню.
УСПІХ у вирощуванні троянд вимагає деяких знань. Якщо ви зрозумієте основні вимоги рослини, і задовольните їх, рослина буде рости, і перетворювати воду і поживні речовини за допомогою сонячного світла в їжу. Давши рослині здорову грунт, вологу, багато сонця і достатньо простору для росту, ви допоможете вашим трояндам досягти свого потенціалу.
Більшість троянд надзвичайно легко виростити. При вирощуванні троянд на зрізання рекомендується ОСІННЯ закладка плантації, для більш раннього цвітіння троянд першої та другої хвиль, порівняно з посадженими навесні.
МІСЦЕ ВИСАДКИ — Садити троянди слід на СОНЯЧНОМУ місці. Їх можна садити навесні (березень-квітень) та восени (вересень-жовтень). Не слід садити кущі на протягах. Не виносять троянди заболоченого місця. Не слід садити троянди на місці, де раніше вони росли.
ТИП ГРУНТУ — для троянд сприятлива багата гумусом земля, в ідеалі — з pH-баланс, що становить 6,5, однак вони непогано будуть рости і в грунті, де значення цього балансу коливається в обидві сторони. Щедре добриво грунту ДОБРЕ ПЕРЕГНИЛИМ компостом до висадки і в якості мульчі кожну весну зробить підходящим для вирощування троянд практично будь-який тип грунту.
ВИСАДКА — висаджують саджанці настільки швидко, наскільки можливо, ні в якому разі не дозволяючи коріння висохнути. Підстава стебла має бути на 2,5-3,5 сантиметра заглиблене в землю. Якщо негайна висадка неможлива, зберігайте саджанці троянд в запечатаному пакеті в холодному, але не морозному місці. Якщо коріння пересушені, стебла сморщены, кущ необхідно перед висадкою потримати у вологій землі або 8-12 годин в теплій ВОДІ. Такий саджанець після посадки слід підгорнути вологою землею. Не слід класти в яму все те, що може викликати гниття (стружка, хвоя...). При посадці коріння слід розправляти в сторони. Після посадки саджанці поливають водою.
ВІДСТАНЬ між рослинами — в залежності від величини різновиди і швидкості розростання, рекомендується інтервал висадки від 50см до 1м.
ПІДЖИВЛЕННЯ — для всіх троянд, сприятливо застосування добрив. На ПОЧАТКУ періоду зростання (березень або квітень) і другий раз — у червні, для різновидів з повторним цвітінням. Підходять багато добрива, дотримуйтесь інструкції на упаковці для вибору правильної дози добрива та оптимальної частоти його застосування. Добре підгодовувати троянди комплексними добривами, коров'яком, який перебродив і розведений в 10 частинах води. Хороші результати дають позакореневе підживлення, застосування мікродобрив. У серпні — вересні слід виключити з підгодівлі азот.
ПОЛИВ — для троянд краща волога прохолодна грунт, що легко досягається рясним мульчуванням і періодичної рясної поливкою. Це особливо важливо в кліматі з жарким, сухим літом; в такому випадку частота поливу повинна бути такою, щоб ПОСТІЙНО зберігати землю вологою.
ЗДОРОВІ ТРОЯНДИ — кращим способом уберегти квіти від хвороб і паразитів є правильне їх вирощування, однак, на них дуже благотворно подіє періодичне обприскування. Воно особливо ефективно на початку сезону, ПЕРЕД розвитком симптомів. Дози та кратність застосування вказані на упаковці препаратів.
СВОЄЧАСНЕ проведення всіх агромер (полив, розпушування, підживлення, боротьба зі шкідниками і хворобами, укриття на зиму тощо ) допоможуть зробити ваш квітник красивим. Важливо, щоб у перший місяць після посадки, земля навколо куща була вологою. Необхідно систематично розпушувати грунт біля троянд, знищувати бур'яни. Слід стежити за появою дикої порослі. Якщо вчасно не обрізати дику поросль, троянда може загинути.
ЗІВ'ЯЛІ КВІТИ — корисно видаляти квіти у міру в'янення не тільки для збереження привабливого вигляду рослини, але і ДЛЯ стимуляції повторного цвітіння. Сорти, у якихквітки розташовуються групою, кожна квітка може бути легко видалений, а після в'янення останнього квітки групи відріжте стебло на рівні першого повноцінного листа. В якості альтернативи можна запропонувати такий спосіб, як обрізання 30 сантиметрів стебла.
ПІДРІЗКА — дуже складне. При кліматі з порівняно м'якими зимами, найкращий час для цього — січень і лютий. У регіонах з холодними зимами підрізання потрібно відкласти до періоду, коли тільки починається весняний зростання. В першу чергу з рослини повинні бути видалені відмерлі, хворі або дуже слабкі паростки. Дуже старі і здерев'янілі стебла, не дають свіжих енергійних пагонів, також потрібно обрізати. Кущі з одноразовим цвітінням чіпати не потрібно, але можлива і незначна підрізування не більше ніж на 1/3.
УКРИТТЯ троянд на зиму кущі чайно-гібридних троянд гинуть при морозі -8, -10 градусів, тому на зиму їх СЛІД вкривати лапником, стружкою, сухою землею, руберойдом або іншими матеріалами.
Не здерев'янілі, м'які пагони виріжте. Решту частини їх як можна вище подокучте землею, зверху присипте торфом або тирсою товщиною близько 10 см і накрийте лапником. Видаліть суцвіття у мініатюрних троянд і укрийте їх, як і чайно-гібридні. Плетисті троянди зніміть з опор, покладіть на землю, окучьте основу куща і накрийте лапником, очеретяними матами.
Відео «Троянди в зимовому саду».
Товари і послуги,
Інші статті
- Каталог Саджанців троянд. Опис сортів.Каталог сортів троянд. В даному каталозі представлені сорти троянд, які вирощуються в нашому розпліднику. Керуючись описом можна підібрати зацікавив вас сорт. Посилання веде на сторінку в інтернет магазині "Паросток".Повна версія статті
- Просто про троянди.Троянди. Історія. Умови вирощування троянд. Посадка і підживлення троянд. Догляд за трояндами.Повна версія статті